تبلیغات
دانسفهان شهر رزمندگان

دانسفهان شهر رزمندگان
عضو گروه سوم! زمانی فرا می‌رسد كه رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند...
قالب وبلاگ

 مجید فصیحی خیرالله ، دو سال خدمت سربازیش تمام شده بود و برای خداحافظی از رزمندهای دانسفهانی اومد خط . یک شبانه روزی با ما بود ، معمولا خط آرام بود، هر از گاهی خمپاره ای یا گلوله توپی از طرف ما و بلعکس رد و بدل می شد ، من یه کم ژیمناستیک کار کرده بودم ، بیرون سنگر روی خاک نرم جنوب بدون کفش پشت وارو می زدیم، مجید هم با من و شهید قدرت و مرتضی درزی حاج محمد حسن پشتک میزد ، نمی دونم چه طور شد، که خط به اون آرامی ، پر از آتش خمپاره شد ، بطوریکه نتونستیم بیرون بمونیم ، آتش از عصر شروع شد تا فردا ظهر ، به مجید گفتیم: تو دیگه خدمت تمومه ، باید خط را ترک کنی ، قبول کرد که بره ، ما هم برای بدرقه مجید تا را آهن اهواز رفتیم و چند تا عکس یادگاری گرفتیم.

امابچه ها به طنز می گفتند :حالا مجید فکر میکنه هر روز خط ما اینجوری شلوغه، ماهم به مجید چیزی نگفتیم که بابا امروز که تو اومدی عراقیها خمپاره ها را برای تو هدیه دارند می فرستند!!! والا اینجوری هم خط شلوغ نیست. مجید رفت اما ته دلش برا ما ناراحت بود!

رزمندگان

سال 1362 - راه آهن اهواز

از راست : شهید قدرت فصیح - یدالله یوسفی (نویسند وبلاگ)- شیخ محمد درزی - مجید فصیحی
طبقه بندی: خاطرات،  تصاویر، 
برچسب ها: راه آهن اهواز، پشتک وارو، خدمت سربازی،  
[ دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 ] [ 07:03 ب.ظ ] [ یداله یوسفی رامندی ] [ نظرات ]

لیست کامل مطالب دانسفهان شهر رزمندگان

درباره وبلاگ

«دعا كنید كه خداوند شهادت را نصیب شما كند، در غیر این صورت زمانی فرا می‌رسد كه جنگ تمام می‌شود و رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند: یک: دسته‌ای كه به مخالفت با گذشته خود برمی‌خیزند و از گذشته خود پشیمان می‌شوند. دو: دسته‌ای كه راه بی‌تفاوت را بر می‌گزینند و در زندگی مادی غرق می‌شوند. سوم: دسته‌ای كه به گذشته خود وفادار می‌مانند و احساس مسئولیت می‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهید با رسیدن به شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان بمانید، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسیار سخت و دشوار خواهد بود.»
لینک دوستان
نظر سنجی
محتوای وبلاگ چگونه است؟


صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب