تبلیغات
دانسفهان شهر رزمندگان

دانسفهان شهر رزمندگان
عضو گروه سوم! زمانی فرا می‌رسد كه رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند...
قالب وبلاگ

قسمت دوم

درخاطره قبلی گفتم گردان ما را با گردان قدس جایگزین کردند تا اونها یک استراحتی بکنند وماهم که برای اولین بار بعداز آموزش به خط مقدم اعزام شده  بودیم  تجربه کسب کنیم.

نزدیک به یک هفته تا ده روز خط بودیم ،ظاهرا بعثی ها فهمیده بودند که قرار عملیات انجام بشه وچون فاصله بین خاکزیز ما وعراقی ها زیاد نبود اصلا از سنگر نمی تونستیم بیایم بیرون، باخمپاره می زدند هر وقت یکی از بچه ها می اومد بیرون یازخمی می شد یا شهید ،خصوصا سنگر ما را که نزدیک پیچ شهدا واقع شده بود از دو طرف می زدند . یادمه غروب یکی از روزها از سنگرمون اومدم بیرون دیدم یکی از بچه های قم ترکش خورده بوده نزدیکی  قلبش وخون فواره میزد، من چون سنم کم بود ونوجوان بودم تا اون زمان به اون صورت خون ندیده بودم تمام بدن این رزمنده خونی وخون به زمین سرازیرشده بود،حقیقتایکه خوردم ،یکی از بچه ها سرشو به دامنش گرفته بود ودادمی زد امدادگر! بعدش که امدادگر ها اومدندوبا برانکارد جنازشو بردند ،این رزمنده می گفت : شب قبل خواب دیدار با امام حسین (ع) را براش تعریف کرده بود که امروز به اش ملحق شد.

اینجا لازمه یادی بکنم از بچه های ژاندارمری که تو خط حضور داشتند ، ظاهراًدرزمان جنگ یا صلح پست های ژاندارمری بایددر مرزها حضور داشته باشه . 4-3 نفر شون تو سنگر بغلی ما بودند ویک سنگر بزرگ حدود 10 نفری داشتند، خیلی مومن ومخلص بودند نماز جماعتها را تو سنگرشون و به امامت یکی از اونها که مداح اهل بیت هم به جا می آوردیم.بعداز اتمام نماز تعقیبات نماز وسلام به اباعبدالله الحسین(ع) وامام رضا(ع)  وامازمان (عج) برعهد همین امام جماعتمون بود.

 یک روز مونده به آغاز عملیات رمضان  نصف شب صدای یکی از بچه ها را شنیدم ، داد می زد : امدادگر امدادگر ! داخل سنگر نگهبانی خون پر شده بود، گلوله مستقیم به پیشانی یکی از این بچه های ژاندارمری  اصابت کرده بود وشهیدشده بود. ادامه دارد... 


رزمندگان دانسفهان رامند قزوین عملیات رمضان گردان شهیددلاک قدس


رزمندگان قزوین دانسفهان رامند شهی شالی شهید میوه چی شهیدقنبری

رزمندگان قزوین رامند دانسفهان شلمچه پیچ شهدا


سال 1362- پل کارون

شهیدقدرت الله فصیحی رزمندگان دانسفهان رامندقزوین گردان قدس

 از راست شهید قدرت الله فصیحی - یدالله یوسفی


زمستان سال 1361 مقرلشگر17علی ابن ابیطالب(ع)

رزمندگان دانسفهان رامند گردان قدس عملیات رمضان

1- علی درزی پاشا2- علی انصاری 3- محمدقموشی4- داودزمانی5- قربانعلی صمصام6- شهیدولی الله درزی7- محمدابراهیم درزی8- مرتضی درزی حاج محمدحسن9- یدالله یوسفی 10- محمدفصیحی احمدعلی
طبقه بندی: خاطرات،  تصاویر، 
برچسب ها: ژاندارمری، پیچ شهدا، ترکش، بعثی،  
[ پنجشنبه 24 بهمن 1392 ] [ 07:49 ق.ظ ] [ یداله یوسفی رامندی ] [ نظرات ]

لیست کامل مطالب دانسفهان شهر رزمندگان

درباره وبلاگ

«دعا كنید كه خداوند شهادت را نصیب شما كند، در غیر این صورت زمانی فرا می‌رسد كه جنگ تمام می‌شود و رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند: یک: دسته‌ای كه به مخالفت با گذشته خود برمی‌خیزند و از گذشته خود پشیمان می‌شوند. دو: دسته‌ای كه راه بی‌تفاوت را بر می‌گزینند و در زندگی مادی غرق می‌شوند. سوم: دسته‌ای كه به گذشته خود وفادار می‌مانند و احساس مسئولیت می‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهید با رسیدن به شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان بمانید، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسیار سخت و دشوار خواهد بود.»
لینک دوستان
نظر سنجی
محتوای وبلاگ چگونه است؟


صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب