تبلیغات
دانسفهان شهر رزمندگان

دانسفهان شهر رزمندگان
عضو گروه سوم! زمانی فرا می‌رسد كه رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند...
قالب وبلاگ

خاطره ای از عملیات والفجر 4

یادش بخیر! در این عملیات ، تعدادی از توپهای پدافند هوایی ما ، روی یکی ازتپه های کانیمانکا که ازغرب مشرف به شهر پنجوین عراق و ازشمال به دره شیلر است ،مستقر بود.

عملیات والفجر 4 در آبان ماه 1362 شروع شد، ماموریت ما پدافند هوایی از نیروهای سطحی بود، یکی از این روزها، دو فروند هواپیمای دشمن درسطح بسیار بالا در منطقه ظاهر شدند که کلیه توپهای پدافندی ما هم شروع به تیراندازی به سمت آنها کردند تا مانع ماموریت آنها شوند. ناگهان دو فروند هواپیمای دیگر از داخل شیار های دره شیلر در ارتفاع بسیار کم بسمت ما حمله ور شده و شروع به بمباران منطقه کردند و در نتیجه این بمباران یکی از خدمه های توپ پدافندی ما شهید شد.آنروز گذشت ولی از خون شهید داده شده تجاربی را بدست آوردیم ، و مجددا در روز بعد به همین شکل تعدادی هواپیمای دشمن وارد منطقه شدند ،اما با توجه به تجربه روز قبل و توجیهات انجام شده ،با هواپیمای ارتفاع بالا درگیر نشدیم ،و درکمین هواپیمای ارتفاع پایین بودیم ، به محض ورود هواپیماهای ارتفاع پایین ،توپهای پدافندی ما نیز به  سمت آنها  شلیک کردند.

در اثر آتش بموقع رزمندگان پدافند هوایی ، یکی از هواپیما ، مورد اصابت گلوله های پدافندی قرار گرفت و خلبانان آن نیز به اسارت نیروهای خودی درآمد ، که نتیجه آن ، سرور و شادی نیروهای خودی را بدنبال داشت.

به نقل از برادر محمدرضا درزی یونسی

رزمندگان دانسفهان

محمدرضادرزی سال 1362 پل خیبر

رزمندگان دانسفهان

1- یدالله درزی2- محمدرضادرزی
طبقه بندی: خاطرات،  تصاویر، 
برچسب ها: پدافند هوایی، هواپیماهای دشمن، والفجر 4،  
[ پنجشنبه 1 اسفند 1392 ] [ 10:04 ب.ظ ] [ یداله یوسفی رامندی ] [ نظرات ]

لیست کامل مطالب دانسفهان شهر رزمندگان

درباره وبلاگ

«دعا كنید كه خداوند شهادت را نصیب شما كند، در غیر این صورت زمانی فرا می‌رسد كه جنگ تمام می‌شود و رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند: یک: دسته‌ای كه به مخالفت با گذشته خود برمی‌خیزند و از گذشته خود پشیمان می‌شوند. دو: دسته‌ای كه راه بی‌تفاوت را بر می‌گزینند و در زندگی مادی غرق می‌شوند. سوم: دسته‌ای كه به گذشته خود وفادار می‌مانند و احساس مسئولیت می‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهید با رسیدن به شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان بمانید، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسیار سخت و دشوار خواهد بود.»
لینک دوستان
نظر سنجی
محتوای وبلاگ چگونه است؟


صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب