تبلیغات
دانسفهان شهر رزمندگان

دانسفهان شهر رزمندگان
عضو گروه سوم! زمانی فرا می‌رسد كه رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند...
قالب وبلاگ

 بچه ها داشتند غذا را می گرفتند که دو خمپاره پشت سرهم بین کانال و خودروی حمل غذا به زمین خورد و بچه ها روی زمین دراز کش کردند، یکی از بچه ها پرچم را باز کرد ، ظاهرا عراقیها گرای پرچم را گرفته بودند . اون روز و شب را داخل کانال سر کردیم . صبح روز بعد دستور رسید ، باید خط پدافندی تشکیل بدیم ، شروع کردیم به سنگر سازی ، هوای گرم جنوب داشت خودی نشون می داد من ،شهید اسکندر امینی (ارداقی) و زینعالی 3 نفری مشغول ساخت سنگر 3 نفره بودیم ، گونها را آوردیم و پر ازخاک می کردیم ، معمولا برای احداث سنگر باید لودر بیاد گودبرداری کنه ، بعد گونی های پر از خاک را روی هم می چینند و سقف را با الوار و پلیت می پوشاند ، ولی چون لودر نداشتیم ، زمین سفت در زیر آفتاب 50 درجه جنوب ، خیلی سخت بود.

 تا غروب گونیها را پر کردیم و دیوار ها را به ارتفای 160-150  سانت بالا بردیم ، قرارشد ، بریم از سنگرهای اون طرف کانال ، چوب و پلیت برای سقف بیاریم ، بین راه با شهید اسکندر ارداقی چندتا جنازه عراقی که زیر آفتاب جنوب باد کرده بودند مشاهد کردیم ، خدا لعنت کنه صدام را که با طناب آمریکایها تو چاه افتاد ،هم آدمهای پاک ما را گرفت و هم ملت عراق را بیچاره کرد !

چند روزی بعد از پاتک خط ، آرامش داشت و هر ازگاهی خمپاره ای فرود می آمد ، یکی از بچه های سگزآباد (احتمالا بنام زمانی ) از گردان قدس که بیرون سنگر در حال نماز خواندن بود با ترکشهای خمپاره به شهادت رسید.

سنگری که ما درست کرده بودیم خیلی کوچک بود نمی شد پاها را دراز کنی ، سه نفری در داخل سنگر به سختی می تونستیم بخوابیم و چون ارتفاع سنگر کوتاه بود مجبور بودیم نماز را بیرون سنگر بخونیم که این هم خیلی خطرناک بود...ادامه دارد


یدا... یوسفی سال 1361

رزمندگان دانسفهان

رزمندگان دانسفهان

1.یدا... یوسفی 2.جهانگیری
طبقه بندی: خاطرات،  تصاویر، 
برچسب ها: جنازه عراقی، عملیات رمضان، سنگر،  
[ پنجشنبه 8 اسفند 1392 ] [ 08:29 ب.ظ ] [ یداله یوسفی رامندی ] [ نظرات ]

لیست کامل مطالب دانسفهان شهر رزمندگان

درباره وبلاگ

«دعا كنید كه خداوند شهادت را نصیب شما كند، در غیر این صورت زمانی فرا می‌رسد كه جنگ تمام می‌شود و رزمندگان امروز سه دسته می‌شوند: یک: دسته‌ای كه به مخالفت با گذشته خود برمی‌خیزند و از گذشته خود پشیمان می‌شوند. دو: دسته‌ای كه راه بی‌تفاوت را بر می‌گزینند و در زندگی مادی غرق می‌شوند. سوم: دسته‌ای كه به گذشته خود وفادار می‌مانند و احساس مسئولیت می‌كنند كه از شدت مصایب و غصه‌ها دق خواهند كرد. پس از خداوند بخواهید با رسیدن به شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان بمانید، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسیار سخت و دشوار خواهد بود.»
لینک دوستان
نظر سنجی
محتوای وبلاگ چگونه است؟


صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب